• Aktualne ZBIÓRKI/ AKCJE Rok szkolny 2023/2024

• Zbiórka baterii
          • Zbiórka metalowych zawleczek
          • Zbiórka słodyczy do 15.12.2023r.
          • Aktywne przerwy taneczne
          • W naszej szkole zawsze jest wesoło. Pierwsze tańce za nami. Dnia 29.11.2023r. Szkolne Koło Wolontariatu rozpoczęło prowadzenie muzycznych przerw. Uczennice klasy siódmej prowadziły tańce integracyjne dla kl. I-III. Okazuje się , że wśród nas są super talenty taneczne.

• Dzień Słodkości
          • Szkolne Koło Wolontariatu z okazji Dnia Życzliwości zorganizowało Dzień Słodkości. W tym dniu można było zakupić przyniesione przez uczniów pyszne babeczki. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród społeczności szkolnej, a słodkości rozeszły się w mgnieniu oka. Cel akcji był szczytny – cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na misje w Tanzanii.

heartDziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom i pracownikom szkoły za zaangażowanie i wsparcie akcji.

• Zbiórka makulatury

W naszej szkole propagujemy zdrowy tryb życia, dbamy o środowisko naturalne, nie jest nam obojętny świat, w którym żyjemy. Aby ratować drzewa i zmniejszyć ich wycinkę w dniach 3-5 października Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało zbiórkę makulatury.
            Celem akcji było zaktywizowanie całej społeczności szkolnej do działań związanych z segregacją odpadów – praktyczna edukacja ekologiczna, wdrażanie uczniów do ochrony środowiska poprzez pozyskiwanie surowców wtórnych. Każde zebrane 60 kg makulatury to uratowane 1 drzewo!

• #SzkołaPamięta
          • ,,Śmierci tak potrzeba uczyć się jak życia…” Leopold Staff

🎗️Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Celem akcji jest uwrażliwienie młodzieży na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach, którzy związani byli z historią naszego regionu, naszej społeczności.

🎗️Pamięć o ludziach, którzy odeszli, troska o groby i cmentarze jest jednym z najważniejszych dowodów naszej kultury.

Uczniowie klas VI i VII odwiedzili i z zaangażowaniem porządkowali groby pamięci na naszym cmentarzu. Następnie zapalili znicze i odmówili modlitwę za zmarłych. Sprzątanie cmentarza to niewątpliwie cenna lekcja szacunku i pamięci o przodkach.