• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

          • Dzień 29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Pomysł narodził się w 2001r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Dzień ten odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. O tym, że czytanie jest bardzo ważne, że przynosi wiele korzyści i ma same zalety nie trzeba nikogo przekonywać.

            W obchodach tego święta uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Swojego głosu udzieliły Pani Aleksandra Janik oraz Sekretarz Szkoły Pani Angelika Chudek, a także Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Laura Langer za co bardzo DZIĘKUJEMY. Do głośnego czytania przyłączyli się także Julia Magiera z klasy IV, Oskar Ostrowski i Emilia Sojka z kl. VI. To oni wybrali literaturę i dla młodszych kolegów i koleżanek z klas I-III przeczytali wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Do tego przygotowali bajkowy strój. Ich występ nagrodzony został gromkimi brawami i wysoką oceną słuchających.

            Klasy starsze na zajęciach bibliotecznych wysłuchały wybraną w głosowaniu klasowym literaturę i tu również nie zabrakło chętnych do czytania fragmentów książek.

            Bardzo dziękujemy Pani Jadwidze Michułce z Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej - filii Brzeźce za pomoc w organizacji tego święta, jak również za błyszczące upominki.

                         Będziemy głośno czytać częściej !

        • Międzynarodowy Dzień Osób Głuchych i Języka Migowego
          • Międzynarodowy Dzień Osób Głuchych i Języka Migowego

          • 26 września uczniowie klasy 2 upamiętnili Międzynarodowy Dzień Osób Głuchych i Języka Migowego, który przypada na dzień 25 września. Z tej okazji drugoklasiści wykonali piękne prace plastyczne - niebieskie motyle, które są symbolem Osób Głuchych. To szczególne Święto ma na celu popularyzację języka migowego i zwrócenie uwagi na problemy, prawa, a także osiągnięcia osób niesłyszących. Im więcej ludzi nauczy się języka migowego, tym osoby głuchonieme będą czuć się mniej wyalienowane w społeczeństwie. Dla wielu osób głuchych język migowy jest sposobem porozumiewania się, będąc nośnikiem informacji przez gest i ruch. Klasyczny język migowy jest językiem wytworzonym przez samych głuchych dla realizacji naturalnej potrzeby wyrażania się. Język migowy ma wiele definicji i jest formą komunikacji między samymi głuchymi i z ludźmi słyszącymi. Specjalną rolę w komunikacji ludzi głuchych odgrywa język ciała, który jest elastyczny i dlatego może być używany zarówno przez ludzi głuchych, jak i słyszących. Pierwsze informacje na temat zastosowania języka migowego pochodzą z XII wieku, a pierwszy alfabet palcowy pochodzi z XVI wieku. Jego dynamiczny rozwój nastąpił na przestrzeni ostatnich 300 lat. Do 1880 r. w wielu państwach język migowy rozwijał się głównie w szkołach dla głuchych. Powstało też wiele stowarzyszeń promujących ten język. W XX wieku duży wpływ na środowisko ludzi głuchych odegrała działalność ludzi słyszących, mających kontakt z niepełnosprawnymi słuchowo. System edukacyjny przyjęty obecnie dąży do wyrównania możliwości ludzi niepełnosprawnych. Język migany jest narzędziem, które pozwala ludziom głuchym na uczestnictwo w procesie edukacyjnym i jest uznawany za pełnoprawny środek porozumiewania się.

             

             

          • Akcja "Sprzątanie świata"

          • W ubiegłym tygodniu nasi uczniowie wzięli udział w corocznej akcji "Sprzątania świata". Wyposażeni w worki i rękawiczki jednorazowe (zapewnił je Wydział Ochrony  Środowiska w Pszczynie) wyruszyli ulicami Brzeźc. Dziękujemy naszym bohaterom. Życzymy sobie i Wam, takich gestów na co dzień -   to przecież nasza PLANETA. 

          • Wizyta Przedstawicieli Prawa w naszej szkole

          • We wtorek uczniów klas 1-3 odwiedzili panowie policjanci z KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI w PSZCZYNIE w towarzystwie przesympatycznego Sznupka. Przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, a Sznupek rozbawił dzieciaki na MAXA. Dziękujemy serdecznie P. Marcinowi i P. Wojtkowi. 

          • Kolejowe ABC

          • W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas 1-6  uczestniczą w Kampanii Kolejowej "Kolejowe ABC". Wirtualnie spotkamy się z bohaterem nosorożcem Rogatkiem, który zapozna  nas z zasadami bezpieczeństwa w transporcie i ruchu kolejowym. Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie  Kierunek-Bezpieczeństwo! W szkole prace można składać do 14.10, u p. Patrycji Furtok. Szczegóły na plakacie.

            Czekają niesamowite nagrody. 

        • Inauguracja roku szkolnego 2022/2023
          • Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

          • 1 września rozpoczął się kolejny rok szkolny - 2022/2023.

            Początek roku szkolnego to ważny moment nie tylko dla uczniów, ale również dla nauczycieli i rodziców.

            Co roku ten miesiąc to symboliczny nowy początek.

            Wszystkim uczniom życzymy, aby rozpoczynający się rok szkolny był pełen sukcesów, ciekawych wyzwań edukacyjnych i rozwijających doświadczeń. Niech czas spędzony w szkole pozwoli odkryć nowe pasje i rozwinąć zainteresowania.

            Życzymy, aby nie zabrakło Wam energii i zapału w poznawaniu świata, a jego odkrywanie dostarczało wiele radości.

            Wszystkim życzymy udanego roku szkolnego, a dla pesymistów mamy dobrą wiadomość – kolejne wakacje już za 10 miesięcy!

             

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa w Brzeźcach
        • 32 212 03 45
        • Szkoła Podstawowa ul. Pokoju 2 43-200 Brzeźce Poland
        • Wojciech Kiełkowski Pszczyński Zarząd Edukacji ul. Zdrojowa 4 email: iod@pze-pszczyna.pl tel. (32) 212 85 60
        • Sekretariat czynny: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
        • /SP19Brzezce/domyslna
      • Logowanie