• LISTOPAD

11 listopada i Andrzejki

Co roku, 11 listopada obchodzimy szczególny dzień - Święto Niepodległości. Upamiętniamy w nim rok 1918, w którym Polska ponownie stała się suwerennym i autonomicznym państwem. Z tej okazji, 9 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel.

23 i 24 listopada w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana przez uczniów zabawa andrzejkowa. Samorząd Uczniowski wspólnie z opiekunami i wychowawcami klas przygotował zabawy i wróżby dla wszystkich uczniów.

Zdjęcia z tych uroczystości wykonano aparatem kupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Gdy na scenie grają cienie

Teatr cieni to bardzo ciekawa forma animacji i tworzenia różnych spektakli teatralnych. Ten rodzaj teatru powstał prawie tysiąc lat temu. Przywędrował do nas ze wschodu i do tej pory cieszy się ogromną popularnością. Uczniowie klasy 3 podczas zajęć kreatywnych inspirowani zajęciami Uniwersytetu Dzieci poznali legendę o powstaniu teatru cieni, dowiedzieli się z czego wykonuje się lalki cieniowe i jaka jest rola światła w tej formie teatru. Następnie samodzielnie napisali scenariusze, zaprojektowali lalki oraz wykonali przedstawienie. Tworzyli również fotorelację z widowiska.

Podczas zajęć został wykorzystany sprzęt z Laboratorium Przyszłości.

#laboratoriaprzyszłości  #laboratoriaprzyszlości