• NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA W PRZEDSZKOLU #nprcz2.0

• Nasze Oddziały Przedszkolne w tym roku szkolnym zakwalifikowały się do Narodowego Programu Rzwoju Czytelnictwa 2.0, który jest programem uchwalonym przez Radę Ministrów na lata 2021-2025 w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce.

Całkowita wartość dofinansowania to kwota 2750 zł.

• Działania promujące czytelnictwo

• ,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury"

• Nasze przedszkole gościło Misia Bruna, który przez cały rok szkolny z dziećmi wędrował do ich domów, gdzie razem poznawali przweróżne bajki i opowieści.

Wszystko odbywało się w ramach projetu edukacyjnego ,,Mały miś w świecie wielkiej literatury".

Projekt przeprowadzony był w ramach NRRCz 2.0.

• Kącik książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

• Nasza przedszkolna biblioteczka powiększyła się o mnóstwo nowych pozycji książkowych.

• #Dobra książka  Dobry prezent

Świąteczny prezent dla przedszkolaków!

• Wizyta w Publicznej Bibliotece w Brzeźcach

• W ramach rozwoju czytelnictwa wśród dzieci przedszkolaki uczestniczyły po raz kolejny na zajęciach w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Brzeźcach. Tym razem dzieci wysłuchały i zobaczyły teatrzyk kamishibai pt. ,, Miś i świąteczna choinka", a w nim pani Jadwiga Michułka, nasza bibliotekarka, przedstawiła legendę o choince.

• KONKURS CZYTELNICZO - PLASTYCZNY  BRAWA DLA PRZEDSZKOLAKÓW

• 4 grudnia ogłoszone zostały wyniki i rozdane nagrody oraz dyplomy dla dzieci, które wzięły udział w konkursie czytelniczo-plastycznym. Tematem konkursu było wykonanie lustracji do książki wypożyczonej w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Brzeźcach. W konkursie udział wzięli:

Leon Emirski, Hanna Gondzik, Helena Harazin, Maksymilian Harazin, Zofia Harazin, Kamila Herok, Wojciech Herok, Matylda Jonkisz, Larysa Langer, Aleksander Pieter, Maja Pojda, Andżelika Słomka, Tomasz Żmij, Zofia Żmij,

Prace konkursowe można zobaczyć w galerii MP Biblioteki Publicznej w Brzeźcach.

Nagrody zostały ufundowane z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Konkurs powstał we współpracy Oddziału Przedszkolnego SP Brzeźce oraz MPBP w Brzeźcach.

#NPRCz #bilbiotekaBrzeźce

Biblioteka Brzeźce | Brzeźce dla Was |

• Konkurs wiedzy ,,Jaka to postać bajkowa?"

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney'a. W tym roku w naszym przedszkolu pojawiły się księżniczki i piraci ze znanych disneyowskich ekranizacji, którzy czas spędzili na wesołej i wspólnej zabawie.

W ramach rozwoju czytelnictwa dzieci wzięły udział w konkursie wiedzy na temat postaci bajkowych. Nagrody książkowe zostały ufundowane z budżetu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

#NPRCz 2.0

• Przedszkolny konkurs ,,Okładka jesiennej książki"

• W przedszkolu rozstrzygnięto konkurs na okładkę jesiennej książki, którą wykonało aż 15 dzieci. Jesień to motyw przewodni we wszystkich pracach. Są one piękne i kolorowe.

Prace wykonali: Jakub Dziki, Leon Emirski, Hanna Gondzik, Helena Harazin, Maks Harazin, Zofia Harazin, Kamila Herok, Wojciech Herok, Filip Kiecok, Eliza Paszek, Iga Paszek, Maja Pojda, Artur Sokołowski, Cezary Wantulok, Karol Zuber.

Wszyscy uczestnicy otrzymali książeczki współfinansowane z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy za udział w konkursie.

#nprcz20

• Teatrzyk kamishibai dla przedszkolaków

• Przedszkolaki są stałymi czytelnikami Biblioteki Publicznej w Brzeźcach.

Tym razem pani Jadwiga Muchułka, nasza bibliotekarka, przygotowała dla dzieci bajkę ,,O zajączku, który nie chciał się dzielić" i przedstawiła ją w postaci teatrzyku kamishibai.