• Przedszkolne andrzejki

• Przedszkolaki świętowały dzisiaj 121 urodziny Pluszowego Misia

• .

• DZIEŃ W PIŻAMIE

• Przedszkolaki po raz kolejny włączają się do akcji Dzień w Piżamie.

#dzieńwpiżamie

Dlaczego piżama? – Ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci. Nie myślimy o zdrowiu, kiedy jesteśmy zdrowi. Ale jak cenne jest zdrowie poznajemy dopiero w chorobie. Zdrowie, to nie tylko zdrowa dieta, to zdrowe zachowanie, zdrowe myślenie, to dobre relacje z rówieśnikami, to równowaga między zabawą, a obowiązkami. To poznanie siebie i swojego miejsca w otaczającym świecie. To odpowiedzialność i dbanie o siebie, bliskich, ekologię.

Podczas zbiórki udało się uzbierać kwotę 450 zł, która została przekazana na konto fundacji ,,Gdy liczy się czas". Cieszymy się bardzo, że mogliśmy wziąć udział w akcji charytatywnej ,,Dzień Piżamy’’. Dziękujemy również rodzicom i dzieciom za wsparcie finansowe naszej akcji.

Przedszkolaki przekazały również ogromną laurkę z życzeniami dla pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka z Oddziału Onkologii, Hematologii i Chemioterapii w Katowicach.

• Wielka Fabryka Elfów w Katowicach

• W Wielkiej Fabryce Elfów zaczęły się już intensywne przygotowania do Świąt. Wszystkie Elfy pilnie pracują, aby zdążyć z produkcją prezentów. Święty Mikołaj też już szykuje się do podróży i spędza ostatnie chwile na odpoczynku, aby nabrać sił do pracy. Jego codzienną przekąską są pierniczki Pani Mikołajowej. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że... Pani Mikołajowej dziś nie ma! Co teraz?! Kto upiecze pierniczki!? Święty Mikołaj kocha pierniczki!

Elf Ważniak zaprosił do pomocy nasze przedszkolaki, które wyruszyły na poszukiwanie pierniczkowego przepisu. Dzieciakom udało się upiec pierniki, a wtedy mogły spotkać się ze Świętym Mikołajem i zaprosić Go do naszego przedszkola.

• TEATRZYKA KAMISHIBAI

• Przedszkolaki są stałymi czytelnikami Publicznej Biblioteki w Brzeźcach.
          Tym razem pani Jadwiga Muchułka, nasza bibliotekarka, przygotowała dla dzieci bajkę ,,O zajączku, który nie chciał się dzielić" i przedstawiła ją w postaci teatrzyku kamishibai.
      • 8 LISTOPADA - PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dzisiaj wielkie wydarzenie w przedszkolu. Maluszki zdały test umiejętności przedszkolnych przed swoimi rodzicami, a nasz Pan Dyrektor każdego pasował na prawdziwego zucha Przedszkolaka!👍👍👍

• Listopad 2023

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney'a. W tym roku w naszym przedszkolu pojawiły się księżniczki i piraci ze znanych disneyowskich ekranizacji, którzy czas spędzili na wesołej i wspólnej zabawie.
          W ramach rozwoju czytelnictwa dzieci wzięły udział w konkursie wiedzy na temat postaci bajkowych. Nagrody książkowe zostały ufundowane z budżetu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0
          #NPRCz 2.0