• PRZEDSZKOLNE KOLĘDOWANIE🌠

• W tegorocznym konkursie kolęd i piosenek świątecznych udział wzięli:

Leon Emirski, Filip Fydrych, Hania Gondzik, Zosia Harazin, Kamilka Herok, Wojtek Herok, Matylda Jonkisz, Filip Kiecok, Igor Kiecok, Zosia Kokoszka, Aneta Kościelna, Staś Kościelny, Larysa Langer, Milenka Nowak, Eliza Paszek, Iga Paszek, Maja Pojda, Artur Sokołowski, Andżelika Słomka, Karol Zuber, Tomek Żmij, Zosia Żmij.

Rodzicom dziękujemy za przygotowanie dzieci do występu, a Radzie Rodziców za ufundowanie świątecznych nagród.

• KONKURS PRZEDSZKOLAKÓW NA "BOŻONARODZENIOWĄ BOMBKĘ"

• Wielkim zainteresowaniem cieszył się zorganizowany ostatnio konkurs na choinkową ozdobę. Przedszkolaki przygotowały piękne ozdoby, które teraz przystrajają choinkę znajdujaca się w przedszkolu 🌲 Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a byli to Cezary Wantulok, Helena Harazin, Maksymilian Harazin, Hania Gondzik, Larysa Langer, Zofia Harazin, Marcel Kłoda, Iga Paszek, Kamila Herok, Wojciech Herok, Filip Fydrych, Piotr Goj, Mateusz Maciejewski, Leon Emirski, Klaudia Gruszka, Karol Zuber, Andżelika Słomka, Zofia Kokoszka, Tomasz Żmij, Zofia Żmij, Maja Pojda, Eliza Paszek ❤

• SUKCESY PRZEDSZKOLAKÓW W KONKURSIE

• Nasze przedszkolaki wzięły udział w konkursie organizowanym przez Publiczne Przedszkole w Studzionce, którego tematem było zrobienie okładki książki. W konkursie brały udział dzieci z czterech różnych przedszkoli.

Tym bardziej cieszymy się i gratulujemy

Helenie Harazin za zdobycie wyróżnienia🏆

Arturowi Sokołowskiemu, Zosi Harazin, Cezaremu Wantulokowi, Mai Pójdzie oraz Elizie Paszek za wzięcie udziału w konkursie. 👏

• Wycieczka do Centrum Edukacji Regionalnej w Osinach

• 19 grudnia 2023 r.przedszkolaki odwiedziły Centrum Edukacji Regionalnej w Osinach. Tam uczestniczyły w zajęciach dotyczących tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

• ŚWIĄTECZNE WYPIEKI PRZEDSZKOLAKÓW

• Święta tuż, tuż...🎄
          Przedszkolaki poprosiły o pomoc w pieczeniu pierników panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Wspólnymi siłami udało się zrobić mnóstwu świątecznych dobroci.
          Dziękujemy Pani Halinie Dziurosz, Pani Danucie Gołce oraz Pani Małgorzacie Waleczek za pomoc w piernikowych wypiekach.

• NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA W PRZEDSZKOLU #nprcz20

• W ramach rozwoju czytelnictwa wśród dzieci przedszkolaki uczestniczyły po raz kolejny na zajęciach w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Brzeźcach. Tym razem dzieci wysłuchały i zobaczyły teatrzyk kamishibai pt. ,, Miś i świąteczna choinka", a w nim pani Jadwiga Michułka, nasza bibliotekarka, przedstawiła legendę o choince.
        • Sukces Helenki Harazin

Konkurs plastyczny „Pomaganie jest fajne. Podaruj świąteczną kartkę”
          Z dumą i radością informujemy, że Helena Harazin zdobyła II miejsce w konkursie plastycznym „Pomaganie jest fajne. Podaruj świąteczną kartkę” w kategorii Przedszkole, którego organizatorem była Fundacja „Nadzieja” z Bielska-Białej.
          🎉Konkurencja była niemała, gdyż aż 3512 ręcznie wykonanych
          kartek świątecznych wpłynęło na konkurs!
          Wszystkie kartki bożonarodzeniowe zostaną przekazane pacjentom szpitali, mieszkańcom DPS-u oraz osobom zagrożonym bezdomnością.
          👏Helence i uczestnikom konkursu gratulujemy oraz dziękujemy za piękne prace!
        • ZBIÓRKA ŻOŁĘDZI W PRZEDSZKOLU I SZKOLE

• W połowie listopada naszej szkole i przedszkolu zakończyła się zbiórka żołędzi I kasztanów. W środę podsumowaliśmy wyniki akcji. Wspólnie zebraliśmy 255 kg! Najlepszymi zbieraczami okazali się przedszkolaki: rodzeństwo Helena i Maksymilian Harazin (94 kg) oraz rodzeństwo Kamila i Wojtek Herok (50 kg). W szkole najwięcej uzbierała Lena Pastuszka (20 kg). Gratulujemy zwycięzcom. Serdecznie dziękujemy wszystkim innym zaangażowanym w akcję. Dzięki Wam zwierzęta z naszych lasów będą miały co jeść podczas zimy, a środki uzyskane ze sprzedaży żołędzi zasilą konto naszych uczniów i przedszkolaków. Dziękujemy.

• Zimowe zabawy na śniegu przedszkolaków

• PRZEDSZKOLAKI STWORZYŁY PTASIĄ STOŁÓWKĘ

• Nasze przedszkolaki doskonale wiedzą, że zima to bardzo trudny czas dla ptaków. Gruba warstwa śniegu utrudnia zdobywanie pokarmu przez co wiele ptaków ma problem w przetrwaniu zimy. Dokarmianie małych, skrzydlatych przyjaciół często staje się ich jedyną szansą na przeżycie tych kilku mroźnych miesięcy. Właśnie dlatego przedszkolaki postanowiły stworzyć "ptasią stołówkę", tym samym podejmując wyzwanie regularnego dokarmiania ptaków.

• Wizyta Świętego Mikołaja

• To Mikołaj jedzie z góry, Mija gwiazdy, mija chmury. Wie, że ktoś na niego czeka, Więc uśmiecha się z daleka.

• KONKURS CZYTELNICZO - PLASTYCZNY 🏆 BRAWA DLA PRZEDSZKOLAKÓW 🙂👏

• 4 grudnia ogłoszone zostały wyniki i rozdane nagrody oraz dyplomy dla dzieci, które wzięły udział w konkursie czytelniczo-plastycznym. Tematem konkursu było wykonanie lustracji do książki wypożyczonej w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Brzeźcach. W konkursie udział wzięli:

Leon Emirski, Hanna Gondzik, Helena Harazin, Maksymilian Harazin, Zofia Harazin, Kamila Herok, Wojciech Herok, Matylda Jonkisz, Larysa Langer, Aleksander Pieter, Maja Pojda, Andżelika Słomka, Tomasz Żmij, Zofia Żmij,

Prace konkursowe można zobaczyć w galerii MP Biblioteki Publicznej w Brzeźcach.

Nagrody zostały ufundowane z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Konkurs powstał we współpracy Oddziału Przedszkolnego SP Brzeźce oraz MPBP w Brzeźcach.

#NPRCz #bilbiotekaBrzeźce

Biblioteka Brzeźce | Brzeźce dla Was |