• Dzień Babci i Dzień Dziadka

• Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedne z piękniejszych dni w roku. Te szczególne dni w kalendarzu kojarzone są z szacunkiem, ciepłem, dzieciństwem i podziękowaniami. Babcia i Dziadek to bez wątpienia bardzo ważne osoby w naszym życiu. Ich święto obchodzimy 21 i 22 stycznia. W związku z tym uczniowie klas I-III przygotowali niespodziankę dla swoich Babć i Dziadków w postaci piosenki i wierszyków.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, a wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia, pomyślności, uśmiechu na co dzień i jak najdłuższych lat wśród kochających wnuków!

• 🍟🍔In a restaurant🍕🥤

• Uczniowie klasy III na lekcji języka angielskiego przenieśli się do restauracji, aby zamawiać ulubione dania z kids menu. Kelnerzy sprawnie notowali zamówienia, błyskawicznie wydali zamówione dania, a klienci wyszli najedzeni i zadowoleni. Była to świetna zabawa, jednocześnie możliwość przećwiczenia bieżącego materiału.

Enjoy your meal!

• Pamiętamy! Obchody 78. rocznicy Marszu Śmierci

• „Jedni budowali Auschwitz, drudzy osiągali w nim świętość... Nie możemy być obojętni wobec zła i pogardy w stosunku do drugiego człowieka wtedy, ani dzisiaj. Niestety, wojna wróciła, toczy się blisko naszych granic, a przecież świat powinien uczyć się na błędach” Barbara Bandoła

Dnia 13 stycznia uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody 78. rocznicy Marszu Śmierci. W uroczystości upamiętniającej tragiczne wydarzenia z 1945r. udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, Rada Sołecka oraz uczniowie klasy VIII wraz z nauczycielami.

Dzisiejszy dzień był także okazją do rozmowy i przypomnienia uczniom historii rodziny Państwa Godźków i Paszków z Brzeźc, o bohaterskich postawach mieszkańców i okazanej pomocy więźniom ewakuowanych z obozu Auschwitz-Birkenau.

"Oby historia nam nie tylko przypominała o tym co było, ale jak najwięcej nauczyła!"

Fotorelacja: Wiktor i Tomasz (kl. VIII)

• Alternatywne źródła energii.

• Przedstawiamy laureatów konkursu "Alternatywne źródła energii". Miejsce I zajął Jakub Mazurczyk. Natomiast wyróżnienia powędrowały do: Pauliny Wanot, Iwony Sztoler, Tomasza Jurzykowskiego. Gratulujemy !!!

• Kolejowe ABC

• Rozstrzygnięcie konkursu "Kierunek bezpieczeństwo" organizowanego w ramach Kampanii Kolejowe ABC.

Uczniowie naszej szkoły wykazali się kreatywnością i zaangażowaniem, przygotowali makiety przedstawiające bezpieczne miasteczko Peronowo. W ramach kampanii klasy wzięły udział w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa w ruchu kolejowym. Przedstawiamy listę laureatów.

Miejsce I

Wiktoria Skrzypczak

Filip Godziek

• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

• W grudniu uczniowie klasy 5 na lekcji techniki badali topliwość metali korzystając ze stacji lutowniczej zakupionej w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie wykorzystali swoją wiedzę w praktyce wzmacniając i reperując klatkę klasowego chomika.

#LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszłości