• BEZPIECZNE WAKACJE

• Dzisiaj, 23 czerwca, rozpoczynamy wakacje. Jest to czas wolny od szkoły. W tym czasie częściej podróżujemy, spotykamy się z rodziną i znajomymi.

Podczas wakacji musimy pamiętać o bezpieczeństwie w każdym miejscu!

• Spotkanie z Księdzem Biskupem Dariuszem

• W dniu 21.06.2023r. nasza szkoła miała zaszczyt gościć Księdza Biskupa Dariusza Kałużę. Uczniowie, przedszkolaki, nauczyciele i pracownicy szkoły zgromadzili się na sali gimnastycznej, aby powitać Czcigodnego Gościa. Bardzo dziękujemy za to miłe, radosne spotkanie, dzięki któremu dowiedzieliśmy się o życiu i codzienności, o ludziach, językach, obyczajach w Papui Nowej Gwinei.

Dziękujemy Księdzu Biskupowi, że odpowiadał na wszystkie zadawane pytania, a było ich bardzo dużo.

Na zakończenie spotkania Ksiądz Biskup wszystkich pobłogosławił.

Bardzo cieszymy się z odwiedzin i życzymy wielu łask Bożych w pracy biskupiej i misyjnej.

Do zobaczenia mamy nadzieję, że wkrótce!

• WYCIECZKA DO STACYJKOWA

• Dzień 12.06. był dla uczniów klas 1-3 niezwykle emocjonujący. W tym dniu odwiedziliśmy  Dziecięcy Park Linowy „Stacyjkowo Rudy” i wyruszyliśmy w podróż  zabytkową kolejką wąskotorową. Wspaniałej zabawie nie było końca, wszyscy uczniowie brali aktywny udział w licznych atrakcjach na świeżym powietrzu. Dziecięcy Park Linowy to dla najmłodszych wspaniała forma rozrywki i rekreacji. Uczniowie chodzili po  mostkach i zjeżdżali kolejką tyrolską. Na zakończenie wycieczki było ognisko i pyszne kiełbaski. Piękna pogoda i dobry nastrój sprawiły, że przywieźliśmy ze sobą cudowne wspomnienia, które z pewnością zachowamy w pamięci.

• Wycieczka klasy 8 i 5

• Wtorek uczniowie klasy 8 i 5 spędzili bardzo aktywnie. Zaczęliśmy od przejazdu rowerami do bazy #Showteam w Porębie. Po krótkim szkoleniu instruktażowym i małym poczęstunku udaliśmy się do Kryr, do miejsca wodowania kajaków. Następnie przepłynęliśmy rzeką Pszczynką, przez Jezioro Łąckie z powrotem do bazy #Showteam, gdzie czekało na nas pyszne jedzenie i kolejne atrakcje. Mogliśmy popływać motorówką wodną i katamaranem. Bardzo szczęśliwi i tylko trochę zmęczeni wróciliśmy rowerami do Brzeźc.

• Piknik Rodzinny

• W sobotę na boisku LKS odbył się kolejny Piknik Rodzinny podczas, którego można było zobaczyć występy naszych uczniów i przedszkolaków. Licznie przygotowane atrakcje i piękna pogoda były gwarancją świetnej zabawy. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego wydarzenia.

• Wycieczka klasy 4

• Piękna pogoda i doborowe towarzystwo to przepis na udaną wycieczkę. Taka właśnie była wyprawa uczniów klasy czwartej na Kozią Górę.

• Rekrutacja uzupełniające do przedszkola

• Dzisiaj rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli zlokalizowanych na terenie gminy Pszczyna.

Od 05.06.2023 od godziny 13.00 do 09.06.2023 do godziny 20.00 odbywa się rejestracja wniosków o przyjęcie.

Od 05.06.2023 od godziny 13.00 do 12.06.2023 do godziny 15.00 - złożenie w przedszkolu/szkole pierwszego wyboru podpisanego wniosku o przyjęcie oraz dokumentów potwierdzajających spełnienie kryteriów rekrutacyjnych.

Złożenie wniosków oraz bliższe informacje znajdą Państwo na stronie :

• Dzień Dziecka

• 1 czerwca uczniowie naszej szkoły bawili się w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące. Na początku odbył się piknik, następnie wspólna rozgrzewka wszystkich uczniów przy wesołych, skocznych rytmach. Przedszkolaki brali udział w zabawach muzyczno-ruchowych, pokonywali tor przeszkód, bawili się w piaskownicy i na placu zabaw. Klasy 1-3 brały udział w rozgrywkach sportowych -wyścigi rzędów. Mieli za zadanie: trzykrotnie rzucić do celu, przejść wskazaną trasę z kubkiem pełnym wody, skakać z butelką pomiędzy nogami, iść z książką na głowie, biegać z ringiem oraz wykonać slalom z piłką. Kolejnym zadaniem było stworzenie najciekawszej klasowej rzeźby z piasku. Uczniowie klas starszych rozgrywali turniej piłki nożnej oraz siatkówki. Pływali na rowerkach wodnych. Na koniec uczniowie otrzymali dyplomy i medale. Rada Rodziców ufundowała słodki poczęstunek dla wszystkich uczniów. Był to czas fantastycznej zabawy i pogłębiania pozytywnych relacji rówieśniczych.

• DZIEŃ DZIECKA - 1 CZERWCA 2023

• Wszystkim Małym i Dużym składamy najlepsze życzenia, marzeń spełnienia, radości każdego dnia, zdrowia i uśmiechu na twarzy.

!WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!