• Dzień Bezpiecznego Internetu

• W lutym każdego roku, począwszy od roku 2004, z inicjatywy Komisji Europejskiej obchodzony jest międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Z tej okazji w naszej szkole w lutym odbywały się lekcje na temat bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie klasy 8 obejrzeli filmy: „Cyberprzemoc” oraz „Uważaj, co udostępniasz. Social media stalker – Z Dobrym Słowem”. Uczniowie klasy 5 i 6 ułożyli quizy na temat zasad bezpiecznego internetu, natomiast uczniowie klasy 4 stworzyli tematyczne memy.

• WYCIECZKA DO CHORZOWA

17 lutego uczniowie klasy 4, 5 i 6 pojechali na wycieczkę do Chorzowa.

Najpierw zwiedzaliśmy Stadion Śląski. Pani przewodnik pokazała nam szatnię reprezentacji, strefę SPA, lożę VIP, stadionowy komisariat policji, trybunę prasową. Odwiedziliśmy galerię ze zdjęciami największych sław występujacych na stadionie. Oglądaliśmy filmy w stadionowym kinie. Przeszliśmy tunelem zawodniczym wprost na murawę piłkarską.

Następnie udaliśmy się do Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika. Tam, pod sferycznym niebem planetarium, zostaliśmy zabrani w niezapomnianą kosmiczną podróż. W czasie dwugodzinnych zajęć pt.  "Cztery pory roku" poznawaliśmy gwiazdy i gwiazdozbiory, skutki ruchu obrotowego i obiegowego Ziemi (zmiana dnia i nocy, zmiana pór roku). Obserwowaliśmy, jak wraz ze zmianą pór roku zmienia się wygląd nocnego nieba.

Był to dzień pełen sportowych i astronomicznych wrażeń!

• FASHION SHOW

• Zabawne kreacje, nauka angielskiego i świetna zabawa! To wszystko miało miejsce na lekcji języka angielskiego w klasie 5. Opisując założone części garderoby, utrwalaliśmy poznane słownictwo poświęcone Clothes .

Podczas zajęć wykorzystaliśmy sprzęt zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

#laboratoriaprzyszłości #laboratoriaprzyszłości

• II MISTRZOSTWA SZKOŁY W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM

• 3 lutego uczniowie naszej szkoły wystartowali w II Mistrzostwach Szkoły w Narciarstwie Alpejskim w Wiśle,
            na stoku "Klepki".

Zimowa, śnieżna pogoda i dobre warunki na stoku pozwoliły uczestnikom pokazać się z najlepszej strony. Każdy zawodnik wykonał dwa zjazdy slalomem na czas.

W szkole podczas apelu reprezentanci z rąk Pana Dyrektora odebrali pamiątkowe dyplomy.

W kategorii klas 4-6 najszybszymi dziewczynkami okazały się:

1. Emilia Sojka

2. Marta Nowicka

3. Zofia Wala

najszybsi chłopcy w tej kategorii to:

1. Karol Harazin

2. Oskar Ostrowski

3. Piotr Wala

W kategorii starszych dziewcząt na pierwszym miejscu uplasowała się Marta Wróbel, a tuż za nią Kinga Kędzior.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!

• Laboratoria Przyszłości

• Wcielając się w różne osobowości, przedstawiliśmy krótkie scenki z życia codziennego. Uczniowie klasy IV przygotowali własne rekwizyty, następnie odegrali swoje role w języku angielskim. Ta zabawa pokazała, czym jest radość uczenia się- wywołała wśród uczniów olbrzymi entuzjazm i wyzwoliła kreatywność.

Do nagrania filmu wykorzystaliśmy sprzęt zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

#laboratoriaprzyszłości #laboratoriaprzyszłości

• SZKOLNA ZABAWA KARNAWAŁOWA

• W  środę 08.02. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla młodszych uczniów klas I-III, natomiast następnego dnia podczas dyskoteki karnawałowej bawili się uczniowie klas IV-VIII. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień i zamieniła się w prawdziwą salę balową.                                                    Bal karnawałowy jest długo wyczekiwaną atrakcją przez dzieci. Podczas takiego wydarzenia uczniowie mogą wcielić się w kogoś innego, przebrać się za znaną i lubianą postać bajkową oraz wyglądać inaczej niż zwykle.

Wszystkie dzieci klas młodszych przebrane w kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki, którą zapewniły animatorki z „Mega frajdy”. Podczas balu odbywały się różnorodne zabawy, korowody i tańce. Starsi uczniowie również bawili się wyśmienicie przy znanych i lubianych przebojach, a o oprawę muzyczną zadbał DJ Olek. W przerwie uczniowie udali się do klas na poczęstunek i pizzę.

Punktem kulminacyjnym zabawy karnawałowej uczniów klas IV-VIII było rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski na „Najpiękniejszą maskę karnawałową”. Szczęśliwymi zwycięzcami zostali:

I miejsce: Aurelia Kłoda

II miejsce: Jakub Mazurczyk

III miejsce: Julia Magiera

Dwa dni zabawy dostarczyły dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń, zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z imprez.

Dziękujemy Radzie Rodziców za zaangażowanie w przygotowania do balu karnawałowego dla uczniów, pokrycie kosztów oprawy muzycznej, animacji i poczęstunku. Dziękujemy również za ufundowanie nagród dla zwycięzców konkursu na „Najpiękniejszą maskę karnawałową”.