• ❤️PROJEKT EDUKACYJNY "ŚWIETLICOWA PRZYGODA"❤️

• W lutym dzieci uczęszczające do naszej świetlicy wykonały urocze walentynki, które przesłaliśmy do zaprzyjaźnionych świetlic w szkołach biorących udział w naszym projekcie. Serdecznie dziękujemy za otrzymane walentynki oraz piękne życzenia:

❤️Zespół Szkolno- Przedszkolny w Studzionce

❤️Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiśle-Wielkiej,

❤️Szkoła Podstawowa w Wiśle-Małej,

❤️Zespół Szkolno-Przedszkolny w Studzienicach,

❤️Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie,

❤️Szkoła Podstawowa w Porębie,

❤️Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łące,

❤️Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Września w Ćwiklicach

❤️Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mizerowie.

❤️Zespół Szkolno-przedszkolny w Piasku

Dzięki Wam walentynki w naszej świetlicy trwają cały miesiąc.🥰

• Wyjazd do kina klas IV i V

• 20 lutego uczniowie klasy IV i V obejrzeli film  "Akademia Pana Kleksa" w kinie Helios w Żorach w ramach projektu edukacyjnego "Kino na Temat".

Seans poprzedzony był  prelekcją na temat „Wspaniały świat wyobraźni”,  w której poruszone zostały bardzo ciekawe zagadnienia:
            – Akademia Pana Kleksa jako polski Hogwart – opis życia w Akademii.
            – zabawy słowem – o słowotwórstwie.
            – wystarczy tylko puścić wodze wyobraźni – tworzymy własną Akademię.

Sam film „ Akademia Pana Kleksa” był nie tylko doskonałą rozrywką, ale także inspirującym doświadczeniem. Przeniósł nas w świat magii, fantazji i niezwykłych postaci, w świat dziecięcych problemów i marzeń. Efekty specjalne, kolorowa oprawa wizualna, wspaniała muzyka zachwyciły każdego ucznia.

• 🖌️🎨KONKURS ŚWIETLICOWY🎨🖌️

• W świetlicy szkolnej odbył się konkurs plastyczny “Moja miejscowość, moja mała ojczyzna”. Dzieci miały za zadanie przedstawić za pomocą dowolnej techniki plastycznej ważne miejsca lub obiekt w naszej miejscowości. Uczniowie pokazali bardzo realistycznie naszą szkołę oraz kościół, powstały piękne prace.

Wyniki przedstawiają się następująco:

🥇Hanna Jaworska kl. III

🥈Gabriela Godziek kl. I

🥉Natalia Kłoda kl. III

wyróżnienia: Lena Moczała kl. I i Marlena Gamża kl. V

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

• Konkurs Picture Reading 2 edycja

• Jest to bezpłatny i dobrowolny międzyszkolny konkurs, w którym uczniowie mogą się wykazać kreatywnością i talentami. Ćwiczą pisanie i rozwijają wyobraźnię.

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie klas od IV do VIII szkoły podstawowej.

Termin oddania prac p. Ewie upływa 21.03.2024r.

Wymagania:

• Uczestnik konkursu powinien napisać (ręcznie) opowiadanie w języku angielskim,
            • liczba słów od 80 do 150,
            • w tekście Uczestnik powinien zastąpić od 10 do 15 słów obrazkiem (należy narysować dany obrazek),
            • temat opowiadania jest dowolny,
            • wielkość kartki - A4

W załączniku przygotowany został tekst przykładowy jak powinna praca wyglądać.

Zachęcamy do udziału!

• ❤️"LOVE IDIOMS"❤️

• Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu z języka angielskiego. W konkursie plastycznym wzięły udział trzy uczennice, a oto wyniki:

🥇Emilia Musioł z klasy VI

🥈Marta Kokoszka z klasy I

🥉Hanna Kokoszka z klasy IV

Jeszcze raz gratulujemy uczestniczkom i życzymy dalszych sukcesów!

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• Dzień Bezpiecznego Internetu, który w tym roku obchodziliśmy 6 lutego, to inicjatywa mająca na celu inicjowanie oraz propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W naszej szkole zorganizowanych zostało szereg działań mających na celu zaznajomienie dzieci z problematyką bezpieczeństwa online.

Tematy związane z bezpiecznym Internetem były realizowane podczas lekcji informatyki oraz zajęć z wychowawcą. W lutym uczniowie wezmą udział w zajęciach online ze strony DBI, dotyczących bezpieczeństwa w sieci.

W ramach ogłoszonego konkursu uczniowie klas I-IV mieli za zadanie wykonanie plakatu na temat „Uczeń bezpieczny w Internecie”, natomiast uczniowie klas V-VIII – nagrać filmik „Bezpiecznie spędzam czas wolny w Internecie”.

Poniżej przedstawiamy filmik nagrany przez uczniów klasy V.

• ♥️POCZTA WALENTYNKOWA ♥️

• Od poniedziałku w naszej szkole uczniowie mogli wrzucać do skrzynki swoją walentynkę. Dziś korespondencja została doręczona do adresatów. Funkcję listonoszek pełniły uczennice z klasy 6. Wszystkie kartki były niezwykle kolorowe.

• DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

• Rodzicu nie pozostawiaj dzieci samych w sieci.

Uczniu przestrzegaj podstawowych zasad bezpieczeństwa:

Chroń swoją prywatność

Nie podawaj swoich danych osobowych, takich jak: imię, nazwisko, numer telefonu czy adres domowy.

Zadbaj o swój wizerunek.

Jeśli publikujesz w sieci swoje zdjęcia, zadbaj, by widzieli je tylko Twoi znajomi. Nie umieszczaj w sieci zdjęć, które mogą Ci zaszkodzić dziś lub za jakiś czas.

Mów, jeśli coś jest nie tak

W sytuacji, kiedy ktoś lub coś Cię w internecie zaniepokoi lub wystraszy, koniecznie opowiedz o tym rodzicom lub innej zaufanej osobie dorosłej. Możesz w takiej sytuacji skontaktować się z Telefonem Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, dzwoniąc pod bezpłatny numer 116 111.

Nie ufaj osobom poznanym w sieci

Nigdy nie można w 100% zaufać komuś poznanemu w sieci. Nie spotykaj się z osobami poznanymi w internecie. O propozycjach spotkania od internetowych znajomych informuj rodziców.

Szanuj innych w sieci

Pamiętaj, by traktować innych z szacunkiem. Swoje zdanie wyrażaj, nie obrażając nikogo. Nie reaguj agresją na agresję.

Korzystaj z umiarem z internetu

Zbyt długie korzystanie z komputera, tabletu czy smartfona może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i pogorszyć kontakty ze znajomymi.

źródło : www.sieciaki.pl