• 🍲👩‍🍳KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO🧑‍🍳🍩

          • Konkurs "English Recipes" skierowany jest dla uczniów klas 4-7, którzy lubą gotować i dobrze bawią się w kuchni. Nakręć film w języku angielskim jak przygotowujesz wybraną potrawę. Liczy się kreatywność oraz poprawność języka angielskiego. Termin upływa 3 listopada, filmy przesyłamy p. Ewie Henisz-Gruszce.

          • Wspólny plakat

          • Świetlica w naszej szkole jest nie tylko miejscem do spędzania wolnego czasu przed i po lekcjach. Tutaj zawsze dzieje się coś ciekawego. Dzisiaj uczniowie uczęszczający na świetlicę wykonali wspólny plakat. Efekty ich pracy możemy podziwiać na szkolnej gazetce.

             

          • Lekcja geografii w klasie VI

          • Utrwalamy pojęcia: południk, równoleżnik, równik, siatka geograficzna i ćwiczymy określanie  współrzędnych geograficznych punktów na globusie. Tak wygląda lekcja geografii w klasie 6 z wykorzystaniem globusów indukcyjnych zakupionych do naszej zielonej pracowni.

          • Kolejny sukces naszych uczniów

          • Monika Kościelny (kl. VII), Agata Jurzykowska (kl. VI) i Piotr Wala (kl. VI)  o księżnej Daisy wiedzą już chyba wszystko. Nasza trzyosobowa drużyna zajęła I miejsce w Międzyszkolnej Grze Miejskiej “Śladami Daisy”. Konkurs zorganizowany został przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jankowicach. Nasi uczniowie wykazali się nie tylko wiedzą dotyczącą księżnej, ale również znajomością języka angielskiego, gwary śląskiej, zasad savoir vivre oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Jesteśmy bardzo dumni z naszej młodzieży i jeszcze raz GRATULUJEMY!!!

          • Wycieczka klas IV i V

          • Próba intelektu, siły, sprawności i czasu, ale przede wszystkim świetna zabawa, czyli wycieczka klas IV i V do Ośrodka H2O w Kiczycach.

        • Biblioteka zaprasza do Klubu Pożeraczy Książek
          • Biblioteka zaprasza do Klubu Pożeraczy Książek

          • Drodzy Czytelnicy szkolnej biblioteki!

            Zapraszam Was do Klubu Pożeraczy Książek.  Zadanie polega na przeczytaniu pięciu książek (wg klucza) i zrealizowaniu dwóch wyzwań związanych z czytaniem.

            Zasady:

            1. Chętni uczniowie otrzymają Karty Klubu Pożeraczy Książek.
            2. Na karcie znajduje się siedem pól do uzyskania NAGRODY.
            3. Po przeczytaniu każdej kolejnej książki (i czasem zrealizowaniu wyzwania) uczeń osiąga kolejny poziom. Kategorie książek umieszczone na polach są powiązane ze zdobywanymi poziomami.
            4. Książki czytamy wg klucza umieszczonego na odwrocie Karty Klubu Pożeracza Książek.
            5. Po oddaniu piątej książki uczeń zdobywa poziom Pożeracza Książek i otrzymuje dyplom oraz nagrodę.

            Czekam na Was w bibliotece!

          • Zagospodarowanie terenu zielonego przez klasy 1-3

          • W ramach projektów Pszczyński Budżet Obywatelski oraz Pszczyński Szkolny Budżet Obywatelski
            uczniowie klas 1-3 posadzili wokół szkoły tulipany, krokusy i szafirki. Każda klasa zajęła się swoim zakątkiem, sadząc inny rodzaj kwiatów. Pozostaje nam poczekać do wiosny na efekty naszej pracy. Miejmy nadzieję, że dzięki temu będzie jeszcze bardziej kolorowo, a dzieci będą miały satysfakcję, z wykonanych działań.
            Serdecznie dziękujemy Państwu Agnieszce i Piotrowi Harazin za pomoc w zorganizowaniu zajęć i zagospodarowaniu terenu zielonego wokół szkoły.
          • Spotkanie klas 1-3 z policjantem

          • 19 września miało miejsce spotkanie uczniów klas 1-3 z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie mł.asp. Marcinem Gamrotem, który przypomniał uczniom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas wizyty opowiedział on przede wszystkim o bezpieczeństwie na drodze i o tym, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.👮
            🔊Nasza szkoła bierze udział w konkursie „Odblaskowa szkoła”, którego celem jest zwiększenie aktywności w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe oraz promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza dzieci szkół podstawowych, polegających na: popularyzowaniu stosowania przez uczestników ruchu drogowego elementów odblaskowych, wyposażeniu jak największej liczby uczestników ruchu drogowego w elementy odblaskowe, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły, popularyzowaniu przepisów i zasad ruchu drogowego, kształtowaniu partnerskich zachowań.🚦🚨🛴🚲🚓
          • AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA

          • Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można!

            W czwartek 28 września, przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły biorąc udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata" wzięli się do pracy i usunęli śmieci zalegające w naszej okolicy.  Wyposażeni w jednorazowe rękawiczki oraz worki z zapałem zbierali i segregowali śmieci. W promieniach wrześniowego słońca sprzątanie szło szybko i przyjemnie.

            W  bieżącym roku przypada 30. finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Wspólne dbanie o naszą planetę, łączy nas z naturą i ze sobą nawzajem. „Sprzątanie Świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie „nieśmiecenia”, edukacja na temat odpadów oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

            Pamiętajmy jednak, aby dbać o środowisko  każdego dnia, nie tylko w czasie akcji.

        • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

          • 29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który ustanowiony został z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Dzień ten odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. To świetna okazja do wspólnego odkrywania bogatego świata książek i przygód, które w nich na nas czekają.

            W akcji głośnego czytania wzięły udział wszystkie klasy naszej szkoły.

            Przewodnicząca szkoły – Julia Magiera wraz z Martą Nowicką zaprezentowały dla młodszych kolegów i koleżanek z kl. I-III teksty o bezpieczeństwie na drodze, a do tego przygotowały strój. Był też czas na krótką pogadankę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, co wiąże się z akcją #OdblaskowaSzkoła, w której nasza szkoła uczestniczy.

            Oskar Ostrowski przeczytał wybrane mity greckie, a Kacper Sąsiadek przypomniał o zasadach savoir-vivre uczniom kl. IV- V.

            Przewodnicząca Szkolnego Koła Wolontariatu – Emilia Sojka razem z Mają Jaworską wybrały i przeczytały na głos fragmenty powieści Oskara i pani Róży Érica-Emmanuela Schmitta uczniom klasy VI i VII.

            O tym, że czytanie jest bardzo ważne i wnosi wiele dobrego, pewnie nie trzeba nikogo przekonywać.

            Zachęcamy zatem do wspólnego, rodzinnego, głośnego czytania, a wszystkich uczniów zapraszamy do częstego odwiedzania naszej biblioteki szkolnej.

            Dziękuję uczniom za zaangażowanie i samodzielny wybór literatury!

        • DZIEŃ CHŁOPAKA
          • DZIEŃ CHŁOPAKA

          • Młody czy wyrośnięty bądź nam zawsze uśmiechnięty! 

            29 września z okazji Dnia Chłopaka, Samorząd Uczniowski przygotował fotobudkę dla wszystkich super chłopaków. 

            Dużo zdrowia – „aż do bólu”,

            słodkiego życia jak truteń w ulu,

            samych pomyślnych w życiu zdarzeń,

            realizacji wszystkich skrytych marzeń.

             

            Wszystkiego najlepszego życzy SU.

        • Czwartki Lekkoatletyczne - podsumowanie jesiennej edycji
          • Czwartki Lekkoatletyczne - podsumowanie jesiennej edycji

          • Pierwsza jesienna edycja “Czwartków Lekkoatletycznych” w tym roku szkolnym 2023/2024 za nami. Piękna pogoda dopisała i dodała sił naszym wspaniałym zawodnikom. Tutaj nie było przegranych, chodziło o dobrą zabawę i aktywnie spędzony czas.

            • Mikołaj Harazin zdobył dwa pierwsze miejsca w skoku wzwyż oraz pierwsze i trzecie miejsce w biegu na 300 m.
            • Krzysztof Semik zdobył drugie miejsce w biegu na 1000 m.
            • Igor Golda zdobył drugie miejsce w skoku wzwyż.
            • Igor Pieter zdobył trzecie miejsce w skoku wzwyż.
            • Wiktoria Skrzypczak zdobyła drugie miejsce w skoku wzwyż

            Dziękuję wszystkim uczniom za udział w zawodach.

             

        • KONKURS PLASTYCZNY
          • KONKURS PLASTYCZNY

          • Samorząd uczniowski zaprasza wszystkich uczniów do udziału w konkursie plastycznym "Jak widzisz swojego nauczyciela". Szczegóły konkursu w załączonym regulaminie.

          • 🦋Międzynarodowy Dzień Osób Głuchych i Języka Migowego

          • 📷Uczniowie klasy 3 wraz z Szkolnym Kołem Wolontariatu postanowili w szczególny sposób uczcić Międzynarodowy Dzień Osób Głuchych i Języka Migowego. Wspólnie wykonali i nagrali wersję cyfrową mini słownika w języku migowym. Słowniczek zawierana krótkie filmy instruktażowe, na których dzieci migają zwroty grzecznościowe i zapraszają do wspólnej nauki i zabawy. 

            Zapraszamy do obejrzenia filmiku: https://fb.watch/ncVI7ZHqfq/


            W ostatnią niedzielę września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Głuchych i Języka Migowego. To szczególne Święto ma na celu popularyzację języka migowego i zwrócenie uwagi na problemy, prawa, a także osiągnięcia osób niesłyszących. Im więcej ludzi nauczy się języka migowego, tym osoby głuchonieme będą czuć się mniej wyalienowane w społeczeństwie. Dla wielu osób głuchych język migowy jest sposobem porozumiewania się, będąc nośnikiem informacji przez gest i ruch. Klasyczny język migowy jest językiem wytworzonym przez samych głuchych dla realizacji naturalnej potrzeby wyrażania się. Język migowy ma wiele definicji i jest formą komunikacji między samymi głuchymi i z ludźmi słyszącymi. Specjalną rolę w komunikacji ludzi głuchych odgrywa język ciała, który jest elastyczny i dlatego może być używany zarówno przez ludzi głuchych, jak i słyszących. Pierwsze informacje na temat zastosowania języka migowego pochodzą z XII wieku, a pierwszy alfabet palcowy pochodzi z XVI wieku. Jego dynamiczny rozwój nastąpił na przestrzeni ostatnich 300 lat. Do 1880 r. w wielu państwach język migowy rozwijał się głównie w szkołach dla głuchych. Powstało też wiele stowarzyszeń promujących ten język. W XX wieku duży wpływ na środowisko ludzi głuchych odegrała działalność ludzi słyszących, mających kontakt z niepełnosprawnymi słuchowo. System edukacyjny przyjęty obecnie dąży do wyrównania możliwości ludzi niepełnosprawnych. Język migany jest narzędziem, które pozwala ludziom głuchym na uczestnictwo w procesie edukacyjnym i jest uznawany za pełnoprawny środek porozumiewania się.

            💕Dziękujemy wolontariuszom Oskarowi Ostrowskiemu i Piotrowi Wali za montaż filmiku, który powstał przy wykorzystaniu sprzętu zakupionego w ramach projektu #LaboratoriumPrzyszłości.

             

        • DOT DAY!
          • DOT DAY!

          • 15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Choć często skupiamy się na kolorowych strojach w kropki, nie o strój tego dnia chodzi. To święto kreatywności, dzień, w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów, pasji. Uczniowie klasy III na lekcji języka angielskiego zobaczyli film "The Dot" (o kropce, która zmieniła świat małej Vashti), a jako podsumowanie stworzyli własne kreatywne prace z kropkami w roli głównej. Natomiast uczniowie klas starszych zmierzyli się z zadaniem "What can you make with just one dot?". 

            One dot can launch the journey!

             

             

        • SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW 2 !
          • SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW 2 !

          • Jak w ubiegłym roku szkolnym przyłączamy się do akcji, aby zdobyć atrakcyjne nagrody dla naszej szkoły.

            Co trzeba zrobić?

            1. Zrób zakupy za min. 50zł (w tym przynajmniej 1 owoc lub warzywo)
            2. Przy kasie odbierz kupon- TALENCIAKA.
            3. Przekaż TALENCIAKA wybranej przez siebie szkole: 
            • wrzuć TALENCIAKA do specjalnego pudełka w szkole (przy wejściu)
            • lub zeskanuj kod QR z TALENCIAKA.

            Liczymy na Wasze zaangażowanie, ponieważ im więcej TALENCIAKÓW tym więcej nagród dla szkoły.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa w Brzeźcach
      • 32 212 03 45
      • Szkoła Podstawowa ul. Pokoju 2 43-200 Brzeźce Poland
      • Wojciech Kiełkowski Pszczyński Zarząd Edukacji ul. Zdrojowa 4 email: iod@pze-pszczyna.pl tel. (32) 212 85 60
      • Sekretariat czynny: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
      • /SP19Brzezce/domyslna
    • Logowanie